Respekt for fællesskabet – nyt merchandise!

    0
    1052

    Sammen med Brøndby IF og Fanafdelingen lancerede vi torsdag en kampagne mod vold og til støtte for den positive og sunde fankultur. Kampagnens overskud er målrettet det dedikerede arbejde til at hjælpe unge på Vestegnen ind i fællesskabet i klubben.

    Brøndby Support har valgt at bidrage yderligere til kampagnen, samtidig med at vi lancerer nyt merchandise klar til vinteren. Derfor kan du nu købe caps og huer med udskiftelige patches, så du selv kan vælge, hvilket budskab du ønsker at vise i dag, om det er Respekt for fællesskabet, Nej til vold og Hærværk eller blot ønsker at vise at du er Vestegnen.

     

    Vi har trukket på alle forbindelser for at sikre, at de kommer hjem og er klar til kampen mod AaB. Til kampen vil vi opsætte en bod, hvor du kan købe det nye merchandise.

    Udvalget

     

    Du kan købe enten en SORT eller NAVY farvet hue eller GRÅ eller SORT* Cap – og tilhørende patches til en skarp pris.

    Hue eller Cap u/ Patch 100 kr.
    1 Patch 50 kr.
    2 Patches 80 kr.
    3 Patches 100 kr.

     

    Køber du en Hue/Cap og 3 patches bliver det således samlet 200 kr.!
    Du kan købe dem allerede nu på vores Webshop:
    Cap med mulighed for Patch
    Hue med mulighed for Patch
    Vestegnen Patch
    Respekt for Fællesskabet Patch
    Vold og Hærværk – Nej Tak! Patch

    SORTE Caps er hastigt på vej på lager, men kan desværre først købes i løbet af uge 44.

    EFTERLAD ET SVAR

    Indtast venligst din kommentar!
    Indtast venligst dit navn her