Udvidet åbningstid i Hytten Langfredag

Påsken er startet og vi har hele 2 hjemmekampe. I den første kamp er modstanderen FC Nordsjælland, hvor vi skal følge op på den gode stime og den dejlige derbysejr.

Lad os sammen give alt vi kan for at bære drengene frem til sejr!

Find billetter til kampen her.
(Hvis du har sæsonkort, men ikke kan komme, så husk at frigive din plads, så en anden kan være med til at bære drengene frem til sejr!)

Hytten har åbent fra kl. 14.00 – 00.00
(dog lukket fra 18.00-21.10, da de frivillige også skal på stadion).

Vi forventer rigtigt mange medfans i Hytten denne dag, så vi har opgraderet med ekstra ølhaner på siden af indebaren. Grundet Påsken er vi dog ikke så mange frivillige på vagt denne dag, så bær over med os, hvis vi ikke kan lange øl over disken i samme tempo som normalt – vi står her frivilligt for at du kan få en god kampoplevelse!

Hvis du generelt vil være en del af vores frivillig-team, så send en mail til frivillig@bif-support.dk.

I den første time kan der købes fadøl, Somersby og Breezers til blot 25 kr. (35 kr. for ikke-medlemmer) og sodavand for blot 15 kr.

Vi glæder os til at se jer!

Få stillet sulten i Grillen før kampen

Før kampen vil du kunne få stillet sulten i Grillen som denne dag serverer Flæskestegs-sandwich, Burgere, Pølser, Toast samt Pommes Frites. Alt sammen til billige priser og det serveres af frivillige kræfter.

Du finder Grillen lige indenfor indgangen til Hytten, når du kommer fra stadionsiden.

Køb merch i Hytten - eller online!

Tjek vores fede merch ud enten i indebaren på dagen eller online i webshoppen.

Der er bl.a. flere forskellige T-shirts samt scarfs at vælge imellem samt bogen: Brøndbys Europæiske Eventyr

Hytten - hvor Brøndbyfans mødes!

Hytten er stedet hvor Brøndbyfans mødes. Her kan der hygges og lades op og ned sammen med andre Brøndbyfans. Priserne er yderst fornuftige, og i barerne og i Grillen bliver du mødt af frivillige og engagerede medfans, som vil gøre deres til, at dit besøg i Hytten bliver helt i top. Det er også årsagen til, at du ikke kan komme ind i Hytten 30 min før kampstart og handle – Vores frivillige skal jo også på stadion og støtte drengene som alle andre.

Til et derby og store kampe lukker vi tidligere end normalt før kampen.

Både medlemmer og ikke-medlemmer er selvfølgelig velkommen i Hytten før og efter kampen.

Hytteskilt

Skrevet af

Spred ordet