Inden et begivenhedsrigt år 2024 rinder ud, inviterer vi alle blå/gule sjæle til Nytårstaffel i Hytten fredag d. 27. december fra kl. 17.00 – 21.00.
Vi sælger drikkevarer i Hytten til særlige priser denne dag:
Fadøl og Somersby: 25. kr.
Sodavand og Monster 15 kr.
Kl. 18.30 vil der være kæmpe fyrværkeri-demo på P-pladsen ved Brøndby Stadion, og fra kl. 17.00-19.00 vil vi sælge både mad samt kolde og varme drikkevarer fra et telt udenfor fyrværkeri-salget.
Vi forventer rigtigt mange mennesker på P-pladsen denne dag, så man kan med fordel bruge området ved og omkring Hytten når fyrværkeri-demoen går i gang. Det er frit udsyn til fyrværkeriet.
Hytten – hvor Brøndbyfans mødes
Hytten er stedet hvor Brøndbyfans mødes. Her kan der hygges og lades op og ned sammen med andre Brøndbyfans. Priserne er yderst fornuftige, og i barerne og i Grillen bliver du mødt af frivillige og engagerede medfans, som vil gøre deres til, at dit besøg i Hytten bliver helt i top.
Både medlemmer og ikke-medlemmer er selvfølgelig velkommen i Hytten.
Vi glæder os til at se dig i Hytten!