Vigtig info om Faxe Tribunen mod Sporting

Brøndby IF har annonceret at der vil blive monteret sæder på Faxe Tribunen Nedre til kampen mod Sporting torsdag den 26. august. Kapaciteten vil være godt og vel det halve af hvad vi er vant til og der er tryk på for at sikre sig billet til det nedre afsnit. Trykket er så stort at Brøndby IF forventer at kunne hænge de røde lygter til Faxe Tribunen Nedre ud inden længe.

Så har du luft og vilje til at brøle holdet frem gennem alle 90 minutter skal du hurtigst muligt sikre dig billet til Faxe Tribunen Nedre. Og er der udsolgt før du når frem til billetlugen, så køb til Faxe Tribunen Øvre. At se to etager klædt i gult og blåt og fyldt med syngene fans er en våd drøm for os alle.

De 11 mand på banen skal bæres frem af hele stadion og jo mere tryk der er fra Faxe Tribunen, des større er opbakningen fra de øvrige tribuner. Så kom i gult, kom i blåt og råb ALT hvad du kan – vi SKAL i det gruppespil

Støt holdet — bliv medlem i dag

Brøndby Support er mere end en fanklub — vi er stemmen bag fanpolitikken, arrangørerne af busturer til hele landet, folkene bag Hytten og dem der holder tifo-kulturen i live på Sydsiden.

Som medlem er du med til at sikre, at vi kan blive ved. Du får adgang til rabatter på busture, prioriteret plads til events og vigtigst af alt — du er en del af fællesskabet der gør Brøndby IF’s tribuner til noget særligt.

Medlemskab starter fra kun 99 kr./år.

Flere nyheder

Luk arbejdscomputeren og sæt kursen mod Brøndby! Mandag aften venter Silkeborg på Stadion, og inden da åbner vi selvfølgelig dørene i Hytten.
Mandag d. 17. august kommer Sønderjyske på besøg på Vilfort Park i en kamp, der starter kl. 19.00.
Før hjemmekamp mod Viborg d. 2. august bød Brøndby Support traditionen tro velkommen til nye spillere og trænere.

Menu