Ta’ med Brøndby Supports nye vinderbus på tur!

Brøndby Support har her til foråret startet samarbejde med et nyt busselskab, som bl.a. har en bus, hvor halvdelen af pladserne er omkring borde.

Efter 3 ture med lutter sejre, kan vi passende kalde bussen for vinderbussen. Med god karma fra den nye bus kombineret en ny dejlig stil fra Henrik Jensens udvalgte er vi igen på rette vej mod vores fælles mål om at komme ud i Europa.

Søndag d. 25. april kører vinderbussen til Esbjerg – du skal selvfølgelig med!

Prisen er blot 295 kr. (250 kr. under 18 år) og er som altid INKLUSIV kampbillet.
 

VIP bussen

Onsdag d. 5. maj har vi valgt at bibeholde den store vinderbus til Midtjylland, trods at det er en hverdag og folk skal tage fri for at tage med. Vi har tilgængæld sat en pris, der mere end indbyder til at tage med og støtte Henrik Jensens udvalgte.  

Speciel enhedspris for alle 145 kr.  – stadig INKLUSIV kampbillet.

NYHED!  Fra Esbjerg-turen er der også mulighed for opsamling i Roskilde.  

Du køber din billet i medlemsområdet.

Du logger ind med den adgangskode, som du har fået tilsendt sammen med dit medlemskort.

Har du mistet din kode til medlemsområdet, kan du få den tilsendt pr. mail.

Busturene er kun for medlemmer af Brøndby Support.

Meld dig ind og støt op om den positive fankultur.

Støt holdet — bliv medlem i dag

Brøndby Support er mere end en fanklub — vi er stemmen bag fanpolitikken, arrangørerne af busturer til hele landet, folkene bag Hytten og dem der holder tifo-kulturen i live på Sydsiden.

Som medlem er du med til at sikre, at vi kan blive ved. Du får adgang til rabatter på busture, prioriteret plads til events og vigtigst af alt — du er en del af fællesskabet der gør Brøndby IF’s tribuner til noget særligt.

Medlemskab starter fra kun 99 kr./år.

Flere nyheder

Det første kvinde-derby spilles lørdag på Brøndby Stadion. Hytten holder åbent både før og efter kampen.
Det er med stor sorg, at vi i dag har modtaget beskeden om, at Ole Bjur er gået bort i en alder af 57 år.
Trods mandagskamp, så tilbyder Brøndby Support selvfølgelig bustur - og du kan komme med på turen - både med eller uden kampbillet.

Menu