Program for resterende busture

Guldkampen går så småt ind i sin afsluttende fase, og Brøndby IF har for alvor brug for din støtte og opbakning i bestræbelserne på at genvinde mesterskabet hjem til Vestegnen. Der resterer tre meget vigtige aways til det jyske, og hvis du kunne tænke dig at deltage i en eller flere af turene er her informationer.

Fælles for de 3 ture gælder følgende:

Turene er kun for medlemmer af Brøndby Support, så er du ikke medlem, er her endnu en god anledning.

Prisen pr. tur er:

Medlemmer under 18 år kun 250 kr. inklusiv kampbillet.

Medlemmer over 18 år kun 295 kr. inklusiv kampbillet.

Er du hardcore Brøndby fan og derfor skal med på alle tre ture, kan du med økonomisk fordel investere i et 3-turskort, som kun koster :

Medlemmer under 18 år kun 600 kr. for 3 ture inklusiv kampbilletter.

Medlemmer over 18 år kun 750 kr. for 3 ture inklusiv kampbilletter.

Du kan købe busture samt 3 turskort via vores webshop som du finder på: http://shop.bif-support.dk/

Programmerne for turene 

Esbjerg-Brøndby IF

Søndag den 10. maj er det så Esbjerg FB der ligger græs til, når Vestegnens stolthed drager vestpå, i jagten på DM guld. Her er afgangstiderne de samme som mod Vejle, altså:

SAS liga kampen Esbjerg – Brøndby IF lørdag den 10. maj kl. 17.30.

kl. 11.30: Kbh, ved DGI-Byen
kl. 11.50: Brøndbyøster Station (Ved Torvet)
kl. 12.00: Hytten
kl. 12.10: Karlslunde (Ved Shell-tanken)
kl. 12.45: Ringsted VED MOTORVEJSOPKØRSLEN TIL RINGSTED C
kl. 13.15: Slagelse (Studentersøen)
kl. 14.15: Odense (Ved McD)
kl. 16.30 ankomst Esbjerg Stadion.

AGF-Brøndby IF

Søndag den 24.maj gæster Brøndby IF smilets by, hvilket altid er en god, sjov og spændende away. Der er ingen tvivl om at Brøndby IF langt fra er elsket i landets 2. største by, og deres hjemmebanepublikum er altid ekstra opsatte når de blå/gule kommer på visit. Så det gælder om at være ekstra tændt, og bruge al sin vokale styrke til disse opgør, så vi kan vinde kampen på tribunen.

SAS liga kampen Århus GF – Brøndby IF søndag den 24. maj kl. 17.00.

kl. 10.30: Kbh, ved DGI-Byen
kl. 10.50: Brøndbyøster Station (Ved Torvet)
kl. 11.00: Hytten
kl. 11.15: Karlslunde (Ved Shell-tanken)
kl. 11.45: Ringsted VED MOTORVEJSOPKØRSLEN TIL RINGSTED C
kl. 12.15: Slagelse (Studentersøen)
kl. 13.15: Odense (Ved McD)
Ankomst Århus Stadion kl. 16.00.

Køb turene i WEBSHOPPEN

Støt holdet — bliv medlem i dag

Brøndby Support er mere end en fanklub — vi er stemmen bag fanpolitikken, arrangørerne af busturer til hele landet, folkene bag Hytten og dem der holder tifo-kulturen i live på Sydsiden.

Som medlem er du med til at sikre, at vi kan blive ved. Du får adgang til rabatter på busture, prioriteret plads til events og vigtigst af alt — du er en del af fællesskabet der gør Brøndby IF’s tribuner til noget særligt.

Medlemskab starter fra kun 99 kr./år.

Flere nyheder

Søndag kl. 18.00 kommer AGF på besøg på Vilfort Park, og inden da åbner vi selvfølgelig dørene i Hytten.
Brøndby Support roser Sønderjyske for at sænke billetpriserne til 150 kroner og bakke op om et prisloft for udebanefans. Efter forårets boykot i Haderslev er det et vigtigt skridt i kampen for fair billetpriser i dansk fodbold.
Kampen for fair billetpriser fortsætter. 180 kroner for en plads i udebaneafsnittet er et skridt i den forkerte retning, og derfor opfordrer Brøndby Support og Alpha alle medrejsende Brøndbyfans til at boykotte boderne i Odense på søndag.

Menu