Ta’ med vinderbussen til Randers d. 18. juli

Så starter sæsonen endelig igen og første runde starter hvor sidste sæson sluttede – nemlig i Randers, hvor busturens 190 deltagere i maj fik en fed afslutning på sæsonen 09/10.  

Brøndby Support har til forårets kampe samarbejdet med et nyt busselskab, som bl.a. har en bus, hvor flere af pladserne er omkring borde. Det glæder os, at folk rigtigt har taget vinderbussen til sig.

Til den nye sæson er bussen blevet opgraderet med flere bordpladser samt med en bar midt i bussen, så den er klar til de mange feststemte medlemmer.

Efter et forår med 5 sejre og blot en uafgjort til de kampe hvor bussen har kørt til, kan vi passende kalde bussen for vinderbussen. Vi ser frem til, at vi, med den gode karma fra den nye bus kombineret den nye dejlige stil fra Henrik Jensens udvalgte, igen er på rette vej helt mod toppen af superligaen.

Kampen i Randers spilles søndag d. 18. juli kl. 16.00 og du skal selvfølgelig med!

Prisen er blot 295 kr. (250 kr. under 18 år) og er som altid INKLUSIV kampbillet.

VIP bussen

Du køber din billet i medlemsområdet.

Du logger ind med den adgangskode, som du har fået tilsendt sammen med dit medlemskort.

Har du mistet din kode til medlemsområdet, kan du få den tilsendt pr. mail.

Busturene er kun for medlemmer af Brøndby Support.

Meld dig ind og støt op om den positive fankultur.

Vel mødt!

Brøndby Support

Støt holdet — bliv medlem i dag

Brøndby Support er mere end en fanklub — vi er stemmen bag fanpolitikken, arrangørerne af busturer til hele landet, folkene bag Hytten og dem der holder tifo-kulturen i live på Sydsiden.

Som medlem er du med til at sikre, at vi kan blive ved. Du får adgang til rabatter på busture, prioriteret plads til events og vigtigst af alt — du er en del af fællesskabet der gør Brøndby IF’s tribuner til noget særligt.

Medlemskab starter fra kun 99 kr./år.

Flere nyheder

Brøndby Support roser Sønderjyske for at sænke billetpriserne til 150 kroner og bakke op om et prisloft for udebanefans. Efter forårets boykot i Haderslev er det et vigtigt skridt i kampen for fair billetpriser i dansk fodbold.
Kampen for fair billetpriser fortsætter. 180 kroner for en plads i udebaneafsnittet er et skridt i den forkerte retning, og derfor opfordrer Brøndby Support og Alpha alle medrejsende Brøndbyfans til at boykotte boderne i Odense på søndag.
Søndag kl. 16.00 kommer Lyngby FC på besøg på Vilfort Park, og inden da åbner vi selvfølgelig dørene i Hytten.

Menu