Månedens spiller og arrangementer i april

I morgen udkommer Brøndby Supports første nyhedsbrev. Heri vil du kunne læse om Brøndby Supports arrangementer i april måned og om nogle særligt fordelagtige aftaler for dig som medlem.
Nyhedsbrevet udkommer for eftertiden hver måned og vil altid indeholde vigtige informationer om dit medlemskab og de mange muligheder det giver dig.

En gammel tradition genopstår
Udover informationerne kan du hver måned stemme på din favorit som månedens spiller. Månedens spiller bliver herefter kåret på hjemmesiden og blandt de medlemmer der har stemt på denne spiller, vil vi hver måned trække lod om flotte præmier.
I denne måned vil der være 3 x 1 bustur til en valgfri udebanekamp på højkant.
Når sæsonen er ovre vil den spiller der har fået flest stemmer henover sæsonen modtage prisen som Årets Supporterkonge – en titel som ikke har været uddelt de sidste mange år!

Besøg medlemsområdet og meld dig til
Alle medlemmer som har oplyst os deres mail adresse og samtidig, har husket at give os lov til at maile dem vil modtage nyhedsbrevet. Hvis du stadig mangler dette så skynd dig forbi vores medlemsområde her på hjemmesiden. Området mangler stadig en del funktioner som skal give dig en masse muligheder her på hjemmesiden, men du kan allerede nu rette dine personlige oplysninger og det er heri du skal tilføje mail adresse og give os lov til at maile dig.

Gå til medlemsområdet

Støt holdet — bliv medlem i dag

Brøndby Support er mere end en fanklub — vi er stemmen bag fanpolitikken, arrangørerne af busturer til hele landet, folkene bag Hytten og dem der holder tifo-kulturen i live på Sydsiden.

Som medlem er du med til at sikre, at vi kan blive ved. Du får adgang til rabatter på busture, prioriteret plads til events og vigtigst af alt — du er en del af fællesskabet der gør Brøndby IF’s tribuner til noget særligt.

Medlemskab starter fra kun 99 kr./år.

Flere nyheder

Brøndby Support roser Sønderjyske for at sænke billetpriserne til 150 kroner og bakke op om et prisloft for udebanefans. Efter forårets boykot i Haderslev er det et vigtigt skridt i kampen for fair billetpriser i dansk fodbold.
Kampen for fair billetpriser fortsætter. 180 kroner for en plads i udebaneafsnittet er et skridt i den forkerte retning, og derfor opfordrer Brøndby Support og Alpha alle medrejsende Brøndbyfans til at boykotte boderne i Odense på søndag.
Søndag kl. 16.00 kommer Lyngby FC på besøg på Vilfort Park, og inden da åbner vi selvfølgelig dørene i Hytten.

Menu