Legenderne vender tilbage!

Tag med tilbage til en tid, hvor Brøndby IF dominerede dansk fodbold – og hvor navne som Ebbe Sand, John “Faxe” Jensen, Søren Colding, Allan Ravn og Mogens Krogh skrev sig ind i klubbens gyldne historie.

Nu mødes de igen – ikke på banen, men på scenen i MusikTeatret Albertslund – for at dele de bedste anekdoter, grin og historier fra slut-90’ernes guldalder. Hør om triumferne, sammenholdet og de øjeblikke, som stadig får det til at sitre i enhver Brøndby-fans mave.

Det bliver en aften med nostalgi, ufortalte historier og masser af kærlig drilleri mellem gamle holdkammerater.

For hver billet, der bliver solgt med koden “support” sparer du 30 kr., mens der yderligere går 30 kr. direkte til Brøndby Support. Så ud over selv at få en rabat, støtter du også fanklubben, når du køber billet. (gælder alle billettyper undtagen sektion B, maks 200 billetter)

Fem legender. Én scene. Én uforglemmelig aften i blå og gul.

Køb billetter på Billetsalg.dk eller find dem på dette link: Billetsalg.dk ApS


Støt holdet — bliv medlem i dag

Brøndby Support er mere end en fanklub — vi er stemmen bag fanpolitikken, arrangørerne af busturer til hele landet, folkene bag Hytten og dem der holder tifo-kulturen i live på Sydsiden.

Som medlem er du med til at sikre, at vi kan blive ved. Du får adgang til rabatter på busture, prioriteret plads til events og vigtigst af alt — du er en del af fællesskabet der gør Brøndby IF’s tribuner til noget særligt.

Medlemskab starter fra kun 99 kr./år.

Flere nyheder

Mandag d. 17. august kommer Sønderjyske på besøg på Vilfort Park i en kamp, der starter kl. 19.00.
Før hjemmekamp mod Viborg d. 2. august bød Brøndby Support traditionen tro velkommen til nye spillere og trænere.
Søndag den 30. august skal vi en tur til Farum for at støtte Vestegnens drenge på kunstgræsset mod FCN.

Menu