Kom gratis til Aab-kampen d. 14. april som medlem!

Når vi Skærtorsdag d. 14. april får besøg af Aab på Vilfort Park vil der som medlem af Brøndby Support være mulighed for at trække en gratis billet.

Brøndby Support er stiftet d. 30.04.1993, og det er en tradition, at man som medlem kan komme gratis til en hjemmekamp omkring foreningens fødselsdag, hvor dette også fejres i Hytten før og efter kampen.

Du vil derfor som medlem kunne trække en gratis billet ved at benytte en kode bestående af dit medlemsnummer og dit fornavn (fx 1993-MADS) så længe der er billetter til salg.

Billetto-systemet kan desværre ikke håndtere Æ, Ø, Å, så du skal bruge dette istedet:

Æ = AE
Ø = OE
Å = A

Der kan vælges pladser på Sydsiden (Nedre), i Svinget eller Stavnskær Elektronik tribunen (Nedre eller Øvre).

Du trækker din billet her

Bemærk, at der grundet et højt antal solgte sæsonkort, er et begrænset antal pladser til salg til denne kamp. Du skal derfor trække din gratis billet snarest muligt for at gøre brug af muligheden.

Vi vil til denne kamp fejre Brøndby Supports fødelsdag i Hytten før og efter kampen. Vi er ved at strikke en lækkert program sammen. Det vil selvfølgelig blive lagt op, så snart dette er klart.

Endnu ikke medlem? Meld dig ind her!

Støt holdet — bliv medlem i dag

Brøndby Support er mere end en fanklub — vi er stemmen bag fanpolitikken, arrangørerne af busturer til hele landet, folkene bag Hytten og dem der holder tifo-kulturen i live på Sydsiden.

Som medlem er du med til at sikre, at vi kan blive ved. Du får adgang til rabatter på busture, prioriteret plads til events og vigtigst af alt — du er en del af fællesskabet der gør Brøndby IF’s tribuner til noget særligt.

Medlemskab starter fra kun 99 kr./år.

Flere nyheder

Det er med stor sorg, at vi i dag har modtaget beskeden om, at Ole Bjur er gået bort i en alder af 57 år.
Trods mandagskamp, så tilbyder Brøndby Support selvfølgelig bustur - og du kan komme med på turen - både med eller uden kampbillet.
Luk arbejdscomputeren og sæt kursen mod Brøndby! Mandag aften venter Silkeborg på Stadion, og inden da åbner vi selvfølgelig dørene i Hytten.

Menu