Hytten er åben på lørdag!

På lørdag kl. 13.00 møder Brøndby-drengene i Gul og Blå Hvidovre IF i en træningskamp på bane 1 (mellem Brøndby Stadion og Hytten).

Kig forbi Hytten før og efter kampen, hvor der vil være mulighed for at købe kolde og varme drikke samt pølser og toast fra Grillen.

Hytten åbner kl. 11.30 før kampen og åbner igen kort efter kampen slutter.

Hold varmen med Brøndby Support merchandise
Det vil være muligt, at købe merchandise i Hytten før og efter kampen. 

På lørdag kan du fx. købe et sæt med Vestegnen hue og Vestegnen handsker for blot 100 kr.!

Du kan se meget mere om Brøndby Supports merchandise her. 

Hytten – hvor Brøndbyfans mødes
Hytten er stedet hvor Brøndbyfans mødes. Her kan der hygges og lades op og ned sammen med andre Brøndbyfans. Priserne er yderst fornuftige og i barerne og i Grillen bliver du mødt af frivillige og engagerede medfans, som vil gøre deres til, at dit besøg i Hytten bliver helt i top.

Både medlemmer og ikke-medlemmer er velkomne i Hytten før og efter kampen.

Udvalget i Hytten
I Hytten kan du købe Carlsberg, Tuborg Classic, Carlsberg 1883, Carlsberg Humle samt Nordic. Vi har Somersby Apple og Blackberry, Cocio, kaffe samt diverse sodavand og kildevand. Du kan læse mere om Hytten og diverse priser HER.

Vi glæder og til at se dig i Hytten!

Støt holdet — bliv medlem i dag

Brøndby Support er mere end en fanklub — vi er stemmen bag fanpolitikken, arrangørerne af busturer til hele landet, folkene bag Hytten og dem der holder tifo-kulturen i live på Sydsiden.

Som medlem er du med til at sikre, at vi kan blive ved. Du får adgang til rabatter på busture, prioriteret plads til events og vigtigst af alt — du er en del af fællesskabet der gør Brøndby IF’s tribuner til noget særligt.

Medlemskab starter fra kun 99 kr./år.

Flere nyheder

Brøndby Support roser Sønderjyske for at sænke billetpriserne til 150 kroner og bakke op om et prisloft for udebanefans. Efter forårets boykot i Haderslev er det et vigtigt skridt i kampen for fair billetpriser i dansk fodbold.
Kampen for fair billetpriser fortsætter. 180 kroner for en plads i udebaneafsnittet er et skridt i den forkerte retning, og derfor opfordrer Brøndby Support og Alpha alle medrejsende Brøndbyfans til at boykotte boderne i Odense på søndag.
Søndag kl. 16.00 kommer Lyngby FC på besøg på Vilfort Park, og inden da åbner vi selvfølgelig dørene i Hytten.

Menu