Tá med til Esbjerg fra Struer/Holstebro/Herning

Torsdag d. 18. april kl. 20.30 spiller Brøndby IF den sidste og afgørende pokal-semifinale i Esbjerg og drengene har brug for DIN støtte, så vi kan komme i Pokalfinalen.

DBU flyttede jo den første kamp til d. 13. marts. Det store mellemrum imellem de 2 semifinaler samt det store fokus på ikke at rykke ned gør, at nogle måske nedprioriterer denne kamp.

Det er forståeligt, da det primære må være at blive i Superligaen, men forestil dig DIN dag Kristi Himmelfarts dag, hvis du har været med til at hjælpe drengene videre til Pokalfinalen!

Bustur INKL. kampbillet – også for ikke-medlemmer!
Brøndby Support arrangerer i samarbejde med Vestfronten bustransport fra VESTJYLLAND med inkluderet kampbillet, så du nemt og billigt kan følge holdet sammen med ligesindede.

Både medlemmer som ikke-medlemmer er velkomne, du sparer dog 50 kr. som medlem af Brøndby Support. 

PRISER:
Medlem: 245 kr.
IKKE medlem: 295 kr.

Alle priser er som altid INKLUSIV kampbillet (koster normalt 135 kr.)

Medlemmer køber billet i medlemsområdet

Ikke-medlemmer køber turen i webshoppen

(meld dig ind nu og spar 50 kr. – log-in kommer med det samme)

Mødetider:
17:00 Struer banegård
17:20 Holstebro banagård 
18.00 Herning banegård

Forventet ankomst Esbjerg Stadion: kl. 19.30

Vi glæder os til at se dig på turen.

Brøndby Support og Brøndby Support Vestfronten

Støt holdet — bliv medlem i dag

Brøndby Support er mere end en fanklub — vi er stemmen bag fanpolitikken, arrangørerne af busturer til hele landet, folkene bag Hytten og dem der holder tifo-kulturen i live på Sydsiden.

Som medlem er du med til at sikre, at vi kan blive ved. Du får adgang til rabatter på busture, prioriteret plads til events og vigtigst af alt — du er en del af fællesskabet der gør Brøndby IF’s tribuner til noget særligt.

Medlemskab starter fra kun 99 kr./år.

Flere nyheder

Mandag d. 17. august kommer Sønderjyske på besøg på Vilfort Park i en kamp, der starter kl. 19.00.
Før hjemmekamp mod Viborg d. 2. august bød Brøndby Support traditionen tro velkommen til nye spillere og trænere.
Søndag den 30. august skal vi en tur til Farum for at støtte Vestegnens drenge på kunstgræsset mod FCN.

Menu